Wybierz kraj

This page requires Adobe Flash Player 10.0.0 or higher. Get Adobe Flash.

 
 
Nasze dezodorujące dopalacze termiczne są dobrze znane na całym świecie jako najlepsza technologia do zmniejszania emisji przykrych zapachów oraz oparów wytwarzanych przez różne procesy produkcyjne. Są one specjalnie zaprojektowanymi instalacjami dostosowanymi do spełnienia szczególnych wymagań każdego procesu przemysłowego.
 
Zastosowania przemysłowe są zróżnicowane i obejmują: przemysłowe procesy smażenia, przetwórstwo mięsa, utylizacji odpadów zwierzęcych, prażenie kawy i jęczmienia, wulkanizowanie gumy oraz formowanie, itd.
 
Dopalacze dezodoryzujące Firma BABCOCK WANSON jest wiodącym przedsiębiorstwem w Europie w dziedzinie tych rozwiązań dostosowanych do klienta i oferuje:
  • Dopalacze termiczne z odzyskiem i regeneracyjne – serii DEO
  • Dopalacze termiczne i kombinowane kotły na oleje termalne – COMBI
 
Zasada działania:
 
Przykre zapachy są poddawane obróbce w temperaturze do 950°C przez około 0,8 sekundy. Kocioł z odzyskiem ciepła odzyskuje energię z strumienia gazów spalinowych i zasila nią z powrotem proces wykorzystujący parę lub olej termalny. Czasy przebywania są wyregulowane tak, aby dostosować się do procesu oraz lokalnych przepisów.
 
Dopalacze dezodoryzujące schematy
Dopalacze dezodoryzujące schematy
 
Zalety:
  • Ogólna sprawność systemu do 95%,
  • Bardzo dobra skuteczność zmniejszania przykrego zapachu,
  • Możliwe zastosowanie tłuszczu zwierzęcego jako paliwa pierwotnego, z olejem dieslowskim lub gazem ziemnym jako paliwo rezerwowe,
  • Zoptymalizowane koszty inwestycyjne i eksploatacyjne.